Høie Idunn pute
Høie Idunn er dunputen for deg som liker å sove på siden og på ryggen. Puten er fylt med 60% andedun og 40% små andefjær som bidrar til at du får en myk pute med behagelig støtte.
Med sitt tettvevde trekk i bomull slipper du at dun og fjær trenger ut av puten. Kombinasjonen av dun og fjær gir puten en jevn og behagelig form. Denne dunputen er anbefalt av Asthma Allergy Nordic.
Spesifikasjoner:
- Størrelse 50×70 cm
- 60% ande dun og 40% små andefjær
- Høyde: Medium
- Putemykhet: Myk
- Bæreevne: 550
- Trekk i 100% Bomull
- Anbefalt av Asthma Allergy Nordic
- Produsert i Norge
- Fyllvekt: 600 g
Sertifikater:
Pute: 50×70 cm
Vedlikehold:
Puten kan vaskes på 60 grader skånsom vask i maskin, men for lengre levetid og mindre miljøbelastning og lavere energiforbruk anbefaler vi at du vasker puten din på 40 grader. Vask gjerne puten to til fire ganger i året. Ved bruk av en putebeskytter trenger du ikke å vaske puten like ofte. Benytt kun 2/3 av normal dosering enzymfritt vaskemiddel. Putene må tørkes i tørketrommel på høy temperatur og må ristes opp av og til underveis. På grunn av det tettvevde trekket krever denne puten gjerne flere runder i tørketrommelen.